Jdi na obsah Jdi na menu

O nás

 
Proč právě malý münsterlandský ohař-MMO?


Všechno to začalo začátkem roku 2011, kdy naše v té době 7 letá kavalírka Elza začala stárnout a být pohodlná,procházky čím dál častěji krátila a nejlépe jí začalo být na zahradě nebo doma v pelíšku.A my jsme zjistili,že neumíme chodit na procházku a na výlety bez psího kamaráda.Začala doma diskuze na téma plemene psa,které se nám bude do rodiny hodit. Chtěli jsme psa temperamentního, neunavitelného,velikostí tak akorát,aby se všude vešel,zvládal i náročnější túry,běžky,kolo.Po měsíčním rozhodování byl vybrán MMO.Na svou vysněnou fenečku jsme téměř půl roku čekali.
V červnu 2011,jsme si naší Baylene Badaine (Bay,Bejlí,Bejlísková,Korunka,) konečně přivezli domů.Začátky opravdu nebyly jednoduché.Zahrada trpěla,paníček a zahradník také :-),odnesli to nějaké stromky,boty,mobil....bylo toho dost,ale ten nevinný kukuč,já nic,já muzikant,vše jí bylo vždy odpuštěno.

Výcvik
S každým pejskem by se mělo chodit na cvičák,tudíž jsme nebyli vyjímka.Kolem 4 měsíce jsme začali navštěvovat cvičiště Forpes v Teplicích ,základní poslušnost,překážky,tunel,Áčko,vše jí šlo dobře ,ale chybělo tam to nadšení.Lovecký pes na uzavřeném cvičišti,to nebylo to pravé ořechové.Kolem 9 měsíce jsme si řekli,že bychom asi někdy chtěli štěňátka a k uchovnění fenky jsou nutné lovecké zkoušky.A tak nám to začalo.:-)Cestou pokus- omyl,přivolání,daunování,klidy ,aporty,voda,kachna,zvěř...Děkuji tímto lidem,kteří nám s loveckým výcvikem pomohli(Petra Golinovská,Jaromír Gratcl ,Pavla Fialová,Eva Hrabáková...)bylo jich i víc,a patří jim veliké díky.
Ve svých 2,5 letech splnila Bay podmínky chovnosti,ZV,PZ,SZVP vše v I.ceně


Chovatelská stanice-z Kyšperských lesů


Název naší CHS je odvozen od místa bydliště.Zříceninu hradu Kyšperk máme 1 km od domu a v kyšperských lesích se naše Bejlí s Elzou denně prohání.

Hony,naháňky


Od listopadu 2013 se účastníme honů,naháněk,panička jako honec a Baylene si to náležitě užívá.Velké díky Petře Golinovské,že nás sebou bere :-)